Ako študovať angličtinu II.

V prvej časti sme si povedali, že dôležitou súčasťou štúdia angličtiny nie je talent, ale sebadisciplína a vytrvalosť, ktoré hýbu. Sa prejavujú presne tak, ako to všetci poznáme. To, že vstanem a idem na hodinu do jazykovej školy, alebo si zapnem online štúdium angličtiny je presne o disciplíne.
Okrem spomínaných dvoch či troch vecí, je potrebné sa pravidelne venovať aj:
- slovnej zásobe – vypisovanie slov do veľkého zošita je neatraktívne pre ľudí, treba do toho dať kreativitu. Možnosťou je nakresliť si bicykel na papier a k nemu pomenovať jednotlivé časti. Takto sa vám bude učiť jednoduchšie a budete mať obrazovú prílohu. Človek si obraz ukladá omnoho rýchlejšie ako slová, preto aj reaguje na ne rýchlejšie.
- Porozumenie a vyjadrovanie – beh na dlhé strate, ktoré zvládnete na základe neustáleho počúvania reči, komunikácie s jazykovo zdatnými ľuďmi.
Angličtina a kurzy angličtiny sú vždy o vytrvalosti. Každý vidí u človeka, ktorý ovláda angličtinu alebo iný cudzí jazyk iba ten výsledok. Ide o hodiny učenia, precvičovania. Ak sa jedná o konverzáciu, tá sa dá naučiť rýchlejšie, no je potrebné neustále konverzovať a prihlásiť sa na hodiny do jazykovej školy, ktoré sú na to určené.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>