Ako študovať angličtinu

Štúdium cudzieho jazyka predstavuje súčasť života človeka. Pravdu povediac, na rozdiel od štúdia iných predmetov je angličtina cudzie jazyky tie, ktoré sa študujú neustále. Ako ich študovať efektívne a s čo najväčšou zmyselnosťou?
Talent – poznáte tie reči, že „ty vieš anglicky tak špičkovo, lebo máš talent na jazyky.“ Nie moji milí, talent je pekná vec, ale vytrvalosť ešte krajšia. Takže ako to je s tým talentom? Talentovaný človek bez vytrvalosti nikdy nič nedosiahne. Bodka. Ak si neodsedí čas nad slovnou zásobou, nad cvičeniami či neprečíta nejakú tú anglickú knihu, nemyslite si, že bude guru v angličtine či inom jazyku. Talentom sa dá veľa pomôcť, ale talent všetko nevyrieši, takže pozor.
Sebadisciplína – už sme ju načrtli vyššie. Pokiaľ nebudete vytrvalý, nepočítajte s tým, že sa jazyk naučíte. Pravidelnosť v učení je základ. Pre tých, ktorým sebadisciplína nehovorí až tak veľa, je vhodnejšou možnosťou návšteva jazykového kurzu. V porovnaní so samoučbou. Sú prinútení navštevovať kurz, pozrieť sa do toho doma, alebo aspoň pred hodinou na chodbe.
Na ovládanie jazyka sú vynikajúce jazykové kurzy. Veľkou výhodou je vzdelávanie na pracoviskách a kanceláriách, v prostredí kde to zamestnanci poznajú a ktoré im šetrí čas na presun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>