Učenie lektorom, alebo rodákom?

Učenie cudzieho jazyka je niečo, čo vyhovuje inak vám a inak kamarátovi. Postupov, ako sa učiť angličtinu je mnoho, možno aj desiatky. Správna jazyková škola by vám vedela odporučiť kurz, ktorý je vhodný presne pre vás. To na základe jednoduchého rozhovoru s učiteľom. Preto v mnohých jazykových školách sú pre zaradenie potrebné nie len jazykové testy, ale aj osobné pohovory. Všetko má svoj význam.
Speak and use – je to druh kurzov, ktoré sú určené študentom používajúcich angličtinu spontánne a sebavedomo. Jednoducho bez problémov. Jazykové školy poskytujú toto vzdelávanie pre malé skupiny o šiestich, alebo aj menšom počte študentov v skupine. To zaručí osobitý prístup lektora.
pokročilí s pokročilými – správne zaradenie je základom pre správne štúdium. Toto štúdium je vedené lektorom zo zahraničia. Ak sme teda na začiatku dali otázku, či lektor, alebo domorodec ako učiteľ, odpoveď znie: lektor pre pokročilých a pre začiatočníkov domorodec. Prečo? Odpoveď zrejme poznáte. Začiatočníkom treba vysvetliť gramatiku, ktorú pokročilí poznajú.
Individuálne lekcie – ide o drahšiu alternatívu, ktorá ale má poväčšine väčší osoh a cielenie. Tým, že ide o komunikáciu jeden na jedného, učenie sa vie prispôsobiť tempu človeka, študenta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>